Поп претепал попадика


Žabare-Crkva-svete-Petke-i-parohijski-dom-u-ČeterezuСвештеник на српската православна црква Жељко.С. (33) од Четереж ја претепал својата сопруга Татјана,С (30), таа повикала полиција.

Против свештеникот е поднесена прекршочна пријава, а доколку судот во Поажаревац утврди дека има елементи на насилство во семејството ќе биде поднесена и кривична пријава.

Попот ја претепал сопругата во парохиската куќа во црквата Св Петка.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1