Поради неизмиени садови и ставила на цимерката избелувач во чајот


Студентката Кајла Ешлин Бонковски (19) би можела да биде осудена на дури 15 години затвор бидејќи неодамна на својата цимерка (20) во чајот и ставила избелувач.

Каила е обвинета за обид за убиство со труење, а на полицијата и изјавила дека чајот и го „зачинила“ на цимерката со избелувач бидејќи се скарале кој да ги измие садовите.

Настанот се случил на 7 ноември, во студентски дом во Мичиген, известуваат тамошните медиуми.

Затруената евојка Емили Џозеф била веднаш префрлена во болница и веднаш откако била пуштена поднела тужба против Кајла која веднаш потоа била и уапсена.

 

Tags: , , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1