Пораки до монструмот: „Бог ќе те казни, ние ќе те колнеме“


Пораки кои се читаат со солзи во очите, зборови кои наежуваат, многу тага. Сево ова се наоѓа во пораките кои на социјалните мрежи масовно се пишуваат по смртта на малата Тијана.

Израз на сочувство кон семејството и силна тага за трагедијата, но најмногу пораки „Почивај во мир анѓелу“.

t1janaОгромен гнев кај луѓето од целиот Балкан, кон монструмот кој згасна млад живот.

Еве само дел од тие пораки:

„Убијте го монструмот, набијте го на колец“

„Ајде да го линчуваме, казна од поголеми монструми да го стигне“

„Бог ќе те казни, ние ќе те колнеме“

„Проклет да е денот кога се роди“

„Хумано е да ти посакам смрт, треба да молиш за да умреш, да те мачат“

„Бесилка за тебе, ден да не видиш“

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1