Поројни дождови и град нè очекуваат


Нашето подрачје ќе потпадне под влијание на циклонска активност и на нестабилна воздушна маса која ќе услови променливо и нестабилно облачно време и на повеќе места ќе има пороен дожд, грмежи и засилен ветер.dozd

Локално процесите ќе бидат поинтензивни со појава на град, особено во јужните и источните делови на земјава.

Во среда ќе има локални слаби врнежи од дожд, особено претпладне. Ветерот ќе го промени правецот во северен, што ќе предизвика пад на дневната температура за неколку степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1