Последните зборови на Драган Николиќ: “Што правам јас овде, носете ме во кафеана”


Последните денови пред смртта, Драган Николиќ, ги помина во болница. Актерот кој почина на 72 години, верувал дека ќе се извлече од канџите на смртта, постојано се смеел и бил пријател со лекарите.dragan-nikolic-foto-beta-11032016-1457777371-862271th54y5y4-43819

– Беше особено внимателен, го знаеше името на секој од медицинскиот персона, доктор, сестра, болничар, како и нивните прекари. Ведриот дух и позитивното размислување ги задржа и покрај тешката болест. Секогаш пријатен, шармантен и насмеан. Во деновите кога беше расположен бараше да оди во кафеана со својата сопруга и кумата. Што правам тука, велеше…сакам во кафеана таму ми е местото…велел Гаги, вели извор од болницата.

Тој следел се што медиумите пишуваат за него и се заблагодарувал за огромната поддршка од фановите. Целиот колектив на болницата многу жалел за трагедијата.Велат плачеле како деца кога тој починал.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1