Потомокот на браќата Миладиновци добитник на дуќанот


На Струга дуќан да имам, ама во Скопје уште подобро. Ова е добар старт на новата 2014-та година за семејството Миладиновци од Струга. Со голема радост беше дочекана оваа среќна вест.

dukjan dobitnik– Премногу сум возбуден, така да не би знаел што би правеле сега со дуќанот. Најпрво да го видиме, можеби би работеле, но на почетокот можеби прво би го издале под кирија, вели Димитар.

 Кој игра може и да добие. Рековме ајде ќе почнеме со награднава игра ќе собираме фискални сметки па ќе ги праќаме. Но имавме некое претчувство, некако позитивно и нон стоп размислувавме дека ете ќе добиеме. Господ е голем па ете…. рече Димитар Миладинов.

Кој игра тој ќе добие. Димитар Миладинов беше еден од најсреќните добитници. Испратил 17 коверти.

mtv.com.mk

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1