Повредените во сообраќајката кај Демир Хисар се надвор од животна опасност


Од Клиничката болница Битола не информираат дека на Ургентното одделение се донесени 5 лица со поврди од сообраќајката која попладнево се случи на патото Кичево Демир Хисар меѓу камион и автобус.bolnica bitola

сите се препратени на одделот за ортопедија каде им била констатирани фрактури и набиеници но се надвор од животна опасност сите 5 лица велат од Клиничката.

Додаваат дека врз лицата ќе бидат спроведени дополнителини дијагностички мерки со цел целосно утврдување на состојбата на повредените но дека истите се надвор од животна опасност.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1