Мајка објави снимка од загинувањето на синот во директен судир (Видео)


Бренда, мајка на почин моторџија објави снимка од загинувањето на нејзиниот син, со намера да ја подигне свеста кај луѓето од опасноста од мотори и брзо возење

Sudar-bajkeraВидеото е направено од камерата која била поставена на неговата кацига.

Бренда, неговата мајка изјавила дека ќе се приклучи на кампањата за подигнување на свеста на возачите.

– Сакам барем нешто добро да излезе од ова. Знам дека син ми возеше брзо тој ден, ја сакаше брзината, но го сакаше и животот. Мора да издвоите време и да возите внимателно и со прилагодена брзина, погледнете околу себе – им пораќа Бренда на возачите и мотоциклистите.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1