Пожар на граничниот премин со Хрватска – еден загинат, повредени и полицајци


Едно лице загина, а десет се повредени во пожарот што ги зафати просториите на хрватската гранична полиција Бајаково на границата со Србија.

Пожарот изби околу 20 часот и 30 минути во просториите на хрватската гранична полиција, а жртвите се наоѓале во просториите за сместување на уапсените лица.bajakovo granicen premin

Пожарникарите успеале да гио изгаснат огнот околу 21 часот и 15 минути.

Меѓу повредените се седум  полициски службеници и три уапсени лица.

Директорот на хрватската полиција од Вуковарско-сремската полициска управа изјави дека случајот ќе биде истражен дали пожарот избил поради евентуални пропусти во постапките на полициските службеници.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1