Пожар во Кадино: Запалиле сува трева – се запалила и сопругата


Жена се здобила со тешки изгореници откако вчера со сопругот запалиле сува трева со атерот на скопско Кадино.
pozar55Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера околу 10.30 часот на местото викано Трница во атер на село Кадино брачна двојка, која работела земјоделство ја запалила сувата трева во околината. Бидејќи тревата брзо горела, пожарот се распламнал и раширил со голема брзина.
При гаснењето со изгореници се здобила 70-годишната М.А. на која во градската општа болница „Свети Наум Охридски“ и се константирани тешки телени повреди.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1