Пожар во центарот на Скопје


pozarna500Пред околу 15-тина минути пожар кој избувна од подрумските простории на „Градски ѕид“ во центарот на Скопје ги вознемири граѓаните и околни фирми сместени во блокот.

Репортерот на МРТ од терен јавува дека веднаш пристигнале противпожарни единици и дека во моментот се работи на гаснење на пожарот.

МТВ

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1