Македонци, не патувајте во овие земји – опасност од Ебола


ebola-virus-03Министерството за надворешни работи предупредува македонските граѓани да не патуваат во Сиера Лионе, Либерија и Гвинеја поради нестабилната безбедносна состојба.

Причина за воздржување од заминување во овие земји, според МНР, е и зголемениот број случаи на заболени од смртоносниот вирус ебола.

Аларм: Еболата излезе од Африка – заболен се качил на 2 меѓународни лета – сите се во опасност

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1