Познато од што почина 2 годишниот Матија во градинка


Обдукцијата на телото на малото ангелче кое почина во градинка во Белград ја откри причината за смртта.

2-годишниот Матија М. починал од синдром на изненадна смрт, која најчесто се појавува кај деца на помала возраст, а може да резултира со скриени здравствени проблеми и гушење во сон.tragedija-gradinka-bg

Овој синдром сосема изненадно се појавува кај здрави дечиња. Често се случува причината за смртта да остане неразјаснета.

Обдукцијата беше направена на Воената академија во Белград.

Момченцето веќе беше испратено во вечното живеалиште.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1