Пред да полета еден од пилотите се пожалил на сопругата


Додека ИД тврди дека го урнале авионот, а руските власти негираат, нови изјави се појавија во етерот. Се огласи жената на еден од пилотите во авионот кој падна на Синајскиот полуостров.rtx1u3u3-600x463_thumb_medium500_386

Наталија Трукачева, идентификувана како сопруга на ко-пилотот Сергеј Трукачев, во интервју за државната телевизија НТВ, изјави дека нејзиниот маж се жалел за состојбата на авионот

Трукачева тврди дека нејзината ќерка се јавила на својот татко “токму пред да полета”.

Во телефонскиот разговор ко-пилотот се пожалил дека “техничката кондиција на авионот остава простор многу што да се посакува” (во смисла на подобрувања).

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1