Преку ден 36 степени – попладне ќе се освежиме со дожд


400-04236079Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб ветер од променлив правец.

Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со дожд, грмежи и засилен ветер.

Температурата ќе се движи од 27 до 36 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 35 степени.

Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува осум.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1