Претепале ученик поради термин за спортската сала


Во ОУ„Панајот Гиновски“-Скопје на 05.09.2014 година околу 11:30 часот од страна на 5-6 ученици од паралелки од истото училиште, физички бил нападнат К.Б.(2003) од Скопје.

dete tepacka

К.Б. бил удиран со тупаници и клоци во пределот на телото и лицето.

Истиот се здобил со видливи повреди во пределот на лицето (модринка) на десното око. Причина за физичкиот напад е претходна расправија околу играњето во спортската сала, а се расправале во просторија за пресоблекување.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1