Претепан малолетник во „Зеф Љуш Марку“


skolo vnatreВо средното училиште „Зеф Љуш Марку“ вчера се случила тепачка меѓу две малолетни лица.

З.Ј. (16) без повод и причина физички го нападнал неговиот врсник М.Ф., удирајќи го со боксови и тупаници во пределот на главата.

По целосно расчистување на случајот против З.Ј. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1