Претепано 15-годишно момче во Автокоманда


Вчера во 11.45 часот, Т.Т. (47) од с.Јурумлери, скопско, пријавил дека на 01.11.2017 година околу 19.00 часот на автобуска станица на бул. „Александар Македонски“, од страна на три непознати лица физички бил нападнат неговиот 15-годишен син.

Непознатите лица го удриле неколку пати со тупаници и клоци во пределот на главата и телото и му нанеле видливи повреди.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1