Приведени двајца сниматели поради неовластено снимање пред Судот


Вчера во 14.00 часот во Полициската станица Кисела Вода, поради неовластено снимање пред објектот на Судот, биле приведени М. И. (29) од Скопје – снимател од една македонска телевизија и Б.У. (35) од Косово – снимател на телевизија од Косово.Во координација и по насоки на Јавен обвинител, по извршениот разговор – лицата се пуштени. Од страна на СВР- Скопје ќе биде доставено известување до Основното Јавно Обвинителство за досегашните превземени мерки.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1