Прочитајте колку е температурата на водата во Охридско, Преспанско и Дојранско езеро


Управата за хидрометеоролошки работи објави информација за температурата на водата во природните езера dojran voda plaza mk

Според УХМР, утринава во 7:30 часот температурата на водата во Охридското езеро била 25,5 степени Целзиусови. Истата температура е измерена и во Преспанско езеро.

Најтопла утринава е водата во Дојранското езеро, аоизмерени 28,4 степени.ezera-mk

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1