Професор од Кембриџ тврди – сите ќе умреме во 2014 – „кисел облак“ ќе го уништи животот на Земјата


Доктор Алберт Шервински, астрофизичар кој работи на Кембриџ, тврди дека во 2014 година „кисел облак“ ќе го уништи Сончевиот систем и ќе го убие животот.

kraj svetШервински, кој соработува со НАСА, е убеден дека „киселиот облак“ се движи кон нашата планета и следното лето ќе дојде до судир кој ќе уништи сè живо.

Тој наведува дека откривањето на тој облак ги „потврдува неколкуте актуелни идеи од теоријата на физиката“. НАСА, сепак, соопштува дека нема никакви податоци за „кисел облак“ кои и се приближува на земјата.

Критичарите на НАСА сметаат дека експертите намерно ги прикриваат лошите вести за да не се создаде паника.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1