ПРОГНОЗА СПОРЕД УХМР


До наутро на повеќето пониски места снежната покривка ќе изнесува од 10 до 20 см. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, што локално ќе предизвика создавање на снежни наноси. Максималната температура ќе биде во интервал од -1 до 4 степени.sneg pagja

За време на викендот и во понеделник ќе дува засилен северен ветер, повремено со брзина околу 80 км/час, што ќе предизвика локално создавање на снежни наноси.

Од понеделник се очекува стабилизирање со значително пониски температури на воздухот. Најстудено ќе биде во вторник и среда наутро кога на повеќе места температурата ќе се спушти под -15 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1