Проколната куќа: Духови ги казнуваат луѓето, кои ќе влезат во неа


Диана и Том Симпсон веќе седум години живеат во како што ја нарекуваат проколната куќа во Хановер, град во Пенсилванија, иако тврдат дека цело време ги прогонуваат и малтретираат повеќе од пет духови.

Screenshot_131-655x320Симпсонова вели дека се започнало откако сонувала како ја набљудуваат двајца мажи, а кога се разбудила тие се уште се наоѓале покрај нејзиниот кревет. По таа ноќ станало вообичаено во огледалото во тоалетот, повремено да го гледа ликот на почината, плава девојка, која лежи на подот.

Покрај тоа тврдат дека постојано слушаат звуци, чекори, затворање на врати или плач од празни соби. За да ја истражи целата приказна, оваа куќа ја посетил и Ник Петрило, новинар во локалната „Фокс 43“ и на своја кожа го почувствувал пеколот низ кој секојдневно поминува ова семејство. Додека разговарал со Симпсонови почувствувал повреда и изгореница на својата рака.

-Тоа е затоа што правите приказна. Ова е нивниот начин да ве предупредат, тоа го прав

ат со сите кои што ќе не посетат-навела сопственичката на куќата.

А1Он.мк

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1