Видео: Промовирана книгата на Љубчо Георгиевски – Груевски ќе изгубеше од Ѓорчев да не беше наместено


Љубчо Георгиевски и официјално ја промовираше својата автобиогравска книга ,, Тоа сум јас,,

Во книгата зборува за историски факти, настани, негови согледувања за тоа што се случувало на политичката сцена – опишува настани, секако погледнати од неговите очи.

Сепак неговите ставови истакнати во книгата разлутија многу граѓани, посебно делот дека Македонија ја фалсификувала својата историја.

Во книгата Георгиевски срамежливо признава дека изборите за лидер во ВМРО ДПМНЕ кога на негово место дојде Груевски биле наместени. Во книгата Љубчо Георгиевски вели

,, Да беше слободен изборот за лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Марјан Ѓорчев ќе го растуреше Никола Груевски, изјави Георгиевски, потсетувајќи на смената на кормилото на таа партија по неговото повлекување од лидерската позиција.,,

Во книгата Груевски признава дека лобирал Груевски да го замени.

Tags: , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1