Педофили сакале да регистрираат здружение – судот во Холандија рекол НЕ !


Судот во Холандија ја прогласи за незаконска педофилската организација која сакала и официјално да се регистрира како здружение.

Судот изјавил дека пропагирање на сексуални односи меѓу возрасни и деца е недозволиво и не е во склад со вредностите кој се прифатени во Холандија.

Судот во Асен наредил педофилското здружение ,, Мартијн,, да биде веднаш затворено бидејќи е закана за јавниот ред и мир.

Ова што ова здружение сака да го пропагира е нешто што не смее да се смета за нормално и прифатливо, ова е одвратно и недозволиво. Се работи за деца, мораме да ги заштитиме а не на педофилите да им дозволиме да се иснтитуционализираат и да имаат права како здружение, изјавила портпаролката на судот.

Не е познато колку членови има асоцијацијата ,, Мартијн,, никој не одговарал  на телефонските повици на броевите кој ги имале наведено во барањето за регистрација.

Tags: , , , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1