Tag Archives: kniga

Сама против мафијата: Жена која не знае да молчи!

Рози во регионот на Реџо Калабрија држела ресторан и клуб, а локалната мафија сакале во нив да делат дрога. Но, таа не дозволила. Последиците? Не можете ниту да ги замислите какви биле!

______________________________________________________________________________________________________

ЉУБОВТА ЗА АНА НА АНГЛИСКИ ЈАЗИК

Во романот се опфатени разните видови или фази на љубовта кои ги поминуваат младите во текот на нивниот живот. Посебно внимание е посветено на невозвратената, зависна и психолошка љубов.

______________________________________________________________________________________________________

Книга за смртта на Бин Ладен, авторот учествувал во убиството

Како се одвивала мисијата на американските специјални сили во која минатата година беше убиен водачот на Ал Каеда – Осама бин Ладен, ова ќе биде детално објаснето во новата книга која што ќе излезе од печат на 11 септември.

______________________________________________________________________________________________________

Откриена шокантна тајна на починатиот крал на попот Мајкл Џексон

Повеќето жени би можеле да му завидуваат на Џексон поради големината на неговиот струк.

______________________________________________________________________________________________________

Скандал поради водич за секс – каде смеете со малолетни, каде не смеете воопшто

,,има многу држави на оваа планета каде што можете слободно да имате секс со девојчиња од 12 или 13 години зошто се сметаат за возрасни,, пишува во водичот за секс.

______________________________________________________________________________________________________

Книга што не може да чека ! Ако не ја читате доволно брзо, ќе исчезнат буквите

Интересна или луда идеја?  Една од најновите невообичаени иновации во светот е „Книга која не може да те чека“.

______________________________________________________________________________________________________

На грците им легна Георгиевски – го цитираат ,,скопјаните ја фалсификуваат историјата

Повеќе грчки медиуми денеска ја објавиле веста за промоцијата на книгата на Љубчо Георгиевски, но не се заинтересирани за неговиот животен пат и ставови туку се закачија за едно тврдење – дека македонија ја фалсификува историјата, пишува нетпрес.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Промовирана книгата на Љубчо Георгиевски – Груевски ќе изгубеше од Ѓорчев да не беше наместено

Љубчо Георгиевски и официјално ја промовираше својата автобиогравска книга ,, Тоа сум јас,,

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1