Протести во Подгорица – Ѓукановиќ избегал од земјата?!


На Плоштадот на Републиката во Подгорица вечерва почна протест во организација на Демократски фронт, на кој се собраа неколку илјади граѓани.crna gora protesti-650x396

 Еден од лидерите на ДФ, Андрија Мандиќ, ја повика толпата да прошета по булеварот до зградата на Министерството за внатрешни работи, за мирно да го изрази своето незадоволство поради вчерашната полициска реакција, која ги прекина протестите на ДФ пред зградата на парламентот, кои траеја 21 ден.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1