Како да добиете на ЛОТО – според вашите ѕвезди


Колкава е вашата шанса да добиете на лото? Или пак во кладилница? Погледнете како вашиот знак влијае на вашата среќа и кои се броевите кои ги одбирате и кои ви носат среќа.

За некои тоа се броевите на датумот на раѓање, а некој ќе се одлучи за најексцентричниот избор со затворени очи. Каде припаѓате вие?LOTO

Овен

Овните имаат неверојатна среќа и секогаш добивааат на игрите на среќа. Слободно можете да отидете и да пополните еден билет или во кладилница да се обложите. Пополнувањата ги правите брзо, интензивно, импулсивно и со прецртување на броевите. Ги користите оние броеви кои веднаш ви проаѓаат низ главата. Тоа се најчесто броевите од кои е составен датумот на вашето раѓање. Барем еднаш мора да го пополните бројот 1 без разлика на тоа дали е самиот број еден или дел од некој двоцифрен број како 12 или 41. Никогаш не ги користите истите броеви ако со нив еднаш сте изгубиле.

Бик

Посакувате да добиете, но никогаш не замислувате дека тоа може навистина да се случи и веднаш штом ќе го пополните ливчето, сумата која сте ја пополните ја сметате како губиток. Бројот 13 во ниту еден случај нема да ви донесе среќа, но затоа верувате дека бројот 25 ви е среќна цифра. За пополнување речиси секогаш си користите броевите на куќата во која живеете, а доколку бројот е превисок тогаш предходно го делите. Постојано ги користите истите броеви.

Близнаци

Игрите на среќа се секогаш возбудливи и во нив особено учествувате вие. Вашиот главен адут е тоа што сте креативни и се служите со броеви од тоа како ви минал денот. Ако денес сте биле на пазарење, тогаш ќе ги употребите броевите од сметката. Ќе делите и множите и ќе добивате разно разни комбинации кои секогаш ги менувате. Вие сте љубители на фудбалот и токму затоа секогаш пополнувате ливчиња за кладилница. Верни сте само на еден број, бројот 2.

Рак

Вие ќе се одлучите да пополните, но не верувате дека некогаш ќе имате добитно. Секако за да не дознаат другите, тоа го правите скришум. Листата на броеви кои ќе ги искористите е долга и го вклучува целото семејство и најблиските. Оние најмрачните Ракови ќе се одлучат за некоја историска книга каде има цела листа на броеви кои ќе ги користите до крајот на животот.

Лав

Имате среќа. А зошто не би имале и во игрите на среќа? Навистина не е возможно постојано да губите. Кога прецртувате броеви на билетот тогаш тоа се само „вашите“ броеви. Тоа се броевите од вашиот датум на раѓање, регистарските таблици за кола, бројот на облека.. Вашите најсреќни броеви се 3, 33, 7, 35, но и бројот 13.

Девица

Вие не верувате во игрите на среќа, но сепак пополнувате по некое ливче. Секако тоа го правите ретко и систематски. Бидејќи сте логички настроени вашиот начин на бирање на броевите е секогаш по предходно долгочасовно мислење и донесување на заклучоци. Бројот 4 е секогаш пожелно да биде во вашиот репертоар на цифри кои ги користите. Вие не брзате до толку што ви требаат и недели. Имате добра природа и никогаш нема да се налутите ако изгубите.

Вага

Доколку сте родени во знакот на Вага тогаш вие со сигурност живеете на висока нога, но и свесни сте дека тоа нема да трае засекогаш. Ќе се одлучите да пополнувате ливчиња и билети, но никогаш нема да помислите да му се задолжите на некому. Цифрите ги одбирате по нивниот изглед. Ги одбирате оние броеви кои ви се чинат убави или хармонични. Така на пример, за вас убави се броевите 22, 44, 11 и често може да се сретнат во вашето лото ливче. Среќа може да ви донесе и бројот од износот на подарокот на најсаканата личност.

Скорпија

Кој има право, а кој нема право да добие на игрите на среќа? Вие посакувате тоа да го знаете и сметате дека сте дел од оние кои мора да бидат меѓу оние кои добиваат. Незаситни сте и незадоволни од повремените и мали добивки. Вие всушност посакувате секое ливче да ви носи нешто. Ги одбирате броевите кои сметате дека најмалку се одбираат. Сакате да бидете сами и на врвот. Бројот 7 според вас мора секогаш да биде прецртан и оттука започнувате по редослед да пополнувате. Така е и случајот со несреќниот број 13.

Стрелец

Вие често добивате на игрите на среќа, но и кога ќе загубите тоа воопшто не ви е важно и не се лутите. Секоја бројка која ја прецртувате мора да има некава смисла за вас. Така на пример на вашето ливче ќе се најдат некои историски броеви како оние кои ги означуваат важните животни настани. Меѓу броевите 9 е вашиот среќен број.

Јарец

Вие сте обично прилично рационални. Сепак ќе пополните ливче, но на штедлив, внимателен начин со извлекување на системи. Одбирате броеви кои ги откривале научниците при мерење на физичките појави. А не е чудно и да направите комбинација од вашата висина и тежина.

Водолија

Кој би добил ако не вие! Такво е вашето длабоко уверување. Ливчето ќе го пополните ексцентрично. Ќе ги заврзете очите и ќе пополнувате онаму каде ве води раката. Или пак ако сакате да гледате што правите ќе се одлучите за брзо одбирање на броевите без никакво размислување. Ако сте вистинска Водолија никогаш нема да внесете еден ист број два пати.

Риби

Рибите страсно чекаат на својот добиток. Вие се надевате, но никогаш не знаете што би правеле со парите кои ќе ги добиете. Ливчињата ги пополнувате суеверно. И притоа ќе се одлучите за оние броеви кои некогаш ви донеле среќа или верувате дека ќе ви донесат среќа. Така на пример ќе го одберете датумот кога сте добиле покачување на платата.

ЦрноБело.ком

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1