Проверете дали сте на листата – Ова се најголемите должници на УЈП – НОВА ЛИСТА


Управата за јавни приходи ја објави Листа на должници бр.01/2016 за долгови доспеани до 30.09.2015 и неплатени до 31.12.2015 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини, за кои вкупниот износ на долгот е: повисок од 120.000 денари за физичките лица и самостојни вршители на дејност; и повисок од 300.000 денари за правните лица.denari_191010

Целата листа можете да ја погледнете ОВДЕ

На прво место по долгови како и во претходните листи е Ел Дон Кастилло Ангел, а во првите дваест на листата има неколку јавни претпријатија, како Македонија пат, Македонски шуми, Македонска радио телевизија, тетовски и гостиварски Комуналец…

На листата во Топ 20 должници од познатите компании е и Хедис.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1