Први фотографии од Супер Месечината која нема да се повтори до 2034-та


Синоќа луѓето ширум светот беа сведоци на светла и голема Супер Месечина, која не се очекува да се појави во следните 18 години.

Претходната ваква Супер Месечина била забележана во 1948 година. Ноќеска, односно рано наутро, месечината беше 35,400 километри поблиску од вообичаеното.

Спектаклот на небото го следеа многумина, а само ретки успеаја да направат вакви фантастични фотки:6mesecina 7mesecina mesecina 3mesecina 5mesecina

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1