Пукање кај Македонска Каменица, двајца повредени


Две лица се повредени пред малку откако во нив пукал вооружен маж, дознава Курир.

pistol sredna

Инцидентот се случил во селото Луковица, Македонска Каменица. Според првичните информации до кои дојде Курир, повредените се наоѓаат надвор од животна опасност, а напаѓачот е приведен.

Од полицијата за Курир потврдуваат дека имало пукање, но не откриваат повеќе детали. Велат, увидот е во тек, а по завршување на истиот ќе бидат познати повеќе информации.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1