Пукање во ресторан поради остатоци од храна?


Келнерот послужил остатоци, гостинот возвратил со куршуми!

pukanjeГостин во еден ресторан во Њу Делхи пукал по келнерот, откако според неговите тврдења тој го послужил со остатоци од храна.

За време на престрелката, на која и претходела расправија помеѓу гостинот и келнерот, никој не е повреден.

Веднаш по инцидентот, напаѓачот побегнал од местото, но веднаш бил уапсен и сега му се суди за обид за убиство.

Tags: , , , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1