Tag Archives: restoran

Пукање во ресторан поради остатоци од храна?

Келнерот послужил остатоци, гостинот возвратил со куршуми! Гостин во еден ресторан во Њу Делхи пукал по келнерот, откако според неговите тврдења тој го послужил со остатоци од храна.

______________________________________________________________________________________________________

И во Дизниленд алкохол – ќе се продава пиво

Компанијата Дизни одлучи по 41 година, да внесе радикални измени во Дизниевото царство – во паркот на Флорида посетителите за прв пат во историјата ќе можат да си нарачаат алкохол во ова ,,детско царство,,

______________________________________________________________________________________________________

Финска: Отворен ресторан во рудник

  Вечера за едно лице – од солен лосос, телешко месо  пита од јаболка заедно со пијалок и превоз до рудникот  чини 128 евра.

______________________________________________________________________________________________________

Ресторан им дава на гостите попуст, ако го предадат мобилниот на влезот

Ресторанот Ева во Лос Анџелес ги потикнува госите да комуницираат меѓусебно во живо, со тоа што им дава пет посто попуст на вкупната цена на оброкот и пијачката, доколку на конобарот му го предадат својот мобилен.

______________________________________________________________________________________________________

Ако не си изедеш се’ ќе си платиш казна – Правило на ресторан во Саудиска Арабија

Постои ресторан во Саудиска Арабија каде не се фрлаат многу остатоци од храна. А причина за тоа се казните кои гостите треба да ги плаќаат доколку не изедат се’ што нарачале.

______________________________________________________________________________________________________

Што во рестораните не е здраво – лед, сол и бибер …

Вработените во рестораните за брза храна одговраат на прашањето, што не треба да се конзумира, со цел да се подобри здраствената и хигиенската состојба кај сите нас.

______________________________________________________________________________________________________

Газдата на рестораните „Кај Злате“ си го одзеде животот по тешко боледување

  49 годишниот Златко Митков, сопственикот на синџирот ресторани ”Кај Злате” синоќа се самоубил. Како што објави Вест Митков си го одзел животот скокајќи од вториот кат на зградата во која живеел синоќа околу 23 часот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1