Финска: Отворен ресторан во рудник


 

Вечера за едно лице – од солен лосос, телешко месо  пита од јаболка заедно со пијалок и превоз до рудникот  чини 128 евра.

Ресторанот е отворен на 80 метри под земја. Дегустаторите во Финска имале прилика да уживаат во врвните специјалитети кои ги нуди овој специфицен ресторан.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1