Пукање во Сарај – изрешетан мерцедес


sarajВчера околу 12 часот во Сарај, осомничениот И.М. кој се наоѓал на паркингот во селото почнал да пука во возилото во кое се наоѓале Б.Ј. од Глумово и А.Л. и Д.Ј. од селото Грчец.

За среќа од пукањето настрадал само мерцедесот кој бил видно оштетен. Полицијата трага по сторителот .

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1