Пукна бракот – Путин се разведува – призна на националната ТВ (Видео/Фото)


president-putin-marriage-over-.si

Рускиот претседател Владимир Путин и неговата сопруга Људмила потврдија дека нивниот брак е готов и тие наскоро ќе се разведат.

Претседателот на Русија Владимир Путин и неговата сопруга Људмила веќе подолго време според медиумите имаа само фиктивен брак.

Шпекулациите сега се потврдија и тоа лично од Путин и Људмила на националната телевизија.

tumblr_lxe0ch88GI1qb1quio1_400

,, Да се разведуваме и ова е цивилизиран развод,, изјави Људмила додека Путин стоеше покрај неа. Таа додаде

„ Не сакам публицитет, а и летањето е комплицирано за мене – сите тие обврски се комплицирани. Ние ги сакаме нашите деца и горди сме на нив и често се гледаме. Ние секогаш ќе бидеме пријатели,, изјави Људмила.

Владимир и Људмила беа во брак 30 години – од 1983.

Медиумите претходно шпекулираа со години дека Путин е во врска со млада гимнастичарка, но ниту тој ниту неговата сопруга не сакаа да ги потврдат наводите.

ЉУБОВНИЦАТА НА ПУТИН – ЖИВЕЕ ВО ЗЛАТЕН КАФЕЗ И РАЃА ДЕЦА (ВИДЕО)

vladimir-putin-alina-kabaeva-copy

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1