Пукнала цевка во Ново Лисиче – се уште не се знае што истекува од неа – внимавајте


Во скопската населба Ново Лисиче се слушаат чудни звуци, шуштење – според неофицијални информации на градилиштето најверојатно поради удар од гром пукнала цевка која е и причината за повлекување на земјиштето. Според други информации цевка за гас пукнала во Ново Лисиче кај новата црквичка кај паркот со авионот.

Очевидци велат дека има пукнато и цевка за вода во истата населба.

photo(1)На градилиштето веднаш наспроти полициската станица дупката која се отвори проголта и еден автомобил. Информациите велат дека цевката од која искеткува течност и заради која целата улица од безбедносни причини е затворена. А што истекува од цевката никој не знае, затоа што полициски екипи не дозволуваат никој да се доближи до местото каде што се отвори дупката.

Веднаш до градилиштето има и бензиска пумпа – не се знае дали е цевката од бензиската или од градилиштето и дали од неа можеби истекува некој опасен гас или течност.

На следниот линк видео

Ужас: Пропадна земјата во Ново Лисиче – ги повлече автомобилите на паркингот (Фото/Видео)

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1