ПУТИН: Ако се давам, дали Обама би ме спасил?! (ВИДЕО)


Претседателот на Русија Владимир Путин, четири часа одговараше на прашањата на граѓаните на Русија.

Најбројни беа прашањата за Крим, Украина и за извозот на гас. Снимката од емисијата „Директна линија“ беше објавена на Јутјуб.

Во продолжение прочитајте ги најинтересните прашања кои му беа поставени на Путин, и неговите одговори:

obama putinДали се сложувате доживотно да останете претседател на Русија?

Путин-Не.

Што мислите, дали би Ве спасил Обама, ако се давите?

Путин- Топло се надевам дека тоа нема да се случи. Како што знаете, односите меѓу двете земји не се лични. Така е и со односите меѓу Русија и Америка. Се надевам дека би постапил како човек и би ме спасил.

Изгледа дека нема доверба меѓу САД и Русија. Кои би биле вашите чекори за двете земји повторно да бидат пријатели?

Путин-Довербата е изгубена, но тоа не е поради нас. Нивните пораки се разочарување за нас. Погледнете ја Југослација, Ирак, Либија. Еве уште еден пример-Косово. Тоа е така очигледно прашање за оние кои се занимаваат со политика. Таму им беше дозволено да употребат сила. Обичен граѓанин смета дека не требаат двојни стандарди. Ние сме за меѓународно право, а не за политика на сила.

Дали во Украина има руска војска?

Путин- Тие тврдења на Западот не се точни. На истокот на Украина нема никакви руски специјалци.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1