ПУТИН: Ниту една земја не треба да фантазира дека е над Русија


Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека другите држави не треба да имаат илузија дека можат да бидат воено супериорни над Русија.putin 456

– Никој не треба да има илузија дека може да биде воено посупериорен од Русија или дека може да врши некаков притисок врз нас, истакна Путин во соопштението по повод Денот на бранителите на татковината, што ќе се одбележи идната недела.

Тој истакна дека Русија секогаш има адекватен одговор за било каква авантура од таков вид.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1