Раскрвавени татко и син – професори – Најмоќната фотографија од Киев


Според информациите од Твитер, станува збор за Микола Кузнецов, професор на Националната академија по науки на Украина. Не е јасно дали тој и син му биле дел од протестите или се нашле на погрешно место.

UkraineViolence-1_wide-29515f937ad16f8cf6863dc9d53f676dc7a78752-s6-c30

kiev tatko i sin

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1