Рацете на ГОСПОД се појавиле на небото – ФОТО/ВИДЕО


Светските медиуми ја објавуваат оваа фотографија за која се тврди дека е автентична и не била подложна на фотошоп. На неа се гледаат облаците кои се во форма на дланкa испружена кон земјата.

Оваа фотографија беше доволна за поборниците на апокалипсата да ја протолкуваат како знак дека бог посегнува со своите раце кон земјата за спас.

Како и да е, божји раце или обични облаци – фотографијата е прекрасна. Во продолжение еве уште неколку фотографии кои низ годиниве го окупираа интернетот за облаци во форма на Исус, ангели, дланки.

 

Видео/Фото: На 12.12.2012 покрај земјата поминува огромен астероид

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1