Разбиено и последното упориште на терористите: Четворица терористи загинале, еден се самоубил


Заврши престрелката во Куманово. Според последните информациите разбиено е и последното упориште на терористите.

Последната група била составена од девет членови. Четворица од нив загинале во престрелките со полицијата, а еден се самоубил. Останатите и се предале на полицијатаScreenshot_144

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1