РТС ја репризира репризната реприза на репризната реприза на ,,Bolji život”


BOLJI ZIVOTЖителите на Србија се шегуваат на своја сметка, но сепак лути фрлаат дрва и камења по националната телевизија РТС која во ударниот термин по 10 пат започна да ја емитува познатата серија “Bolji život”. 

Прв пат е емитувана во 1987 година, а ова е веќе 9 пат како се репризира. Телевизијата дури направила и најавна шпица и реклама која бомбастично најавува дека ќе започне репризата на емисијата.
Твитер и фејсбук се полни со коментари. Некои на шега, некои повикуваат да не се плаќа претплата за серија од пред 20 години кога најавувале новини и нова програма за оваа година.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1