Руски селски лек за чистење на црниот дроб и против алергија


Две недели, секое утро пред појадокот, наберете три цвета свеж невен (најдобро да го имате во градината или во саксии), добро изџвакајте ги и голтнете ги.

neven

Потоа направете пауза од една недела па повторете ја оваа практика.

Ова е старински селски рецепт за чистење на црниот дроб и за јакнење на имунитетот. Кога ќе го исчистите црниот дроб, ќе ви минат и алергиите.

BabinLek.com

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1