Сакал да биде Бритни… и си го сменил полот


Опсесијата да личи на својот идол го чинела 26 годишното момче околу 60 илјади фунти, трошоци за промена на полот, вградување гради и добивање изглед како американската пеачка.

 

Транссексуалката Кара Хејс до неодамна била машко, а сега, како што вели таа, го сменила полот и се чувствуа ослободено. 26-годичниот Коди, сега веќе Кара, ја идолизирал до тој степен Бритни Спиарс, што се решил да го смени полот и да стане „плавуша“ која наликува на пеачката, и тоа на нејзиниот „look“ од 90-тите. Според Хејс, промената на полот бил нејзин избор кој природно си дошол, сам по себе.

Share Button

Tags: , ,

Ристе Kaратановски

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1