Се апси низ цела Македонија – во тек голема акција


policija apsenjeГолема полициска акција се спроведува во Гевгелија, Велес и Ново Село. Според информациите, полицијата е на терен и апси група слична на онаа од случајот Фаланга, која се сомничи дека се занимавала со нелегална трговија на артефакти.

Во овие места забележано е големо присуство на полисицски службеници, а според информациите, се вршат претреси во повеќе објекти каде веќе се пронајдени икони и археолошки предмети за кои се претпоставува дека имаат голема вредност.

Полицијата ја потврдува оваа информација но не открива повеќе детали.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1