Се е под мраз: Еве како изгледа замрзнатата Америка (Видео)


Најниската температура во САД во вторникот била забележана во Ембрејс во Минесота, каде што биле измерени -37 степени Целзиусови.

us-snow-storm-updates.siРекорди се урнати во Алабама, Џорџија, Тенеси, Арканзас, Мичиген, Мериленд, Охајо, Пенсилванија и Њујорк, а најниската температура во земјата била забележана вчера во Ембрејс во Минесота, каде што биле измерени -37 степени Целзиусови.

Според Ројтерс, најмалку девет лица во САД загинале поради поларниот студ, кој во последните неколку денови ја зафатил Северна Америка.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1