Се огласи сопругата на убиениот Томислав Салопек


Жената на Хрватот Томислав за кој ИД се закануваа дека ќе го убијат, а вчера обелоденија и дека го сториле тоа, не сака да поверува во она што се случило.

Наташа Салопек, вели дека до последен момент ќе има надеж дека нејзиниот сопруг е жив и дека драмата ќе заврши со среќен крај.Tomislav-Salopek-1

– Сакам да верувам и ќе се надевам дека е уште жив, ќе се надевам до крај, изјавила Наташа за АФП.

И таткото на Томислав кој е завиен во црно, вели дека се надева на најдоброто.

– Секој би посакал да има такво дете. Мојот син е мирен, добар, спокоен, одличен работник, вели тој со тешко срце.

И двајцата веруваат дека Томислав е жив.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1