Српска актерка повредена во сообраќајка во Будва


Српската актерка Радмила Живковиќ е повредена во сообраќајна несреќа, кога руски државјанин во центарот на Будва удрил во „Форд Фокус“ во кој се наоѓала актерката и уште две лица.

На актерката и други две лица, кои се повредени во несреќата им е укажана лекарска помош, а на 43 годишниот Анатолиј му е одреден 30 дневен притвор поради загрозување на безбедноста во сообраќајот.

Други детали не се соопштуваат.

zivkovic_f

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1