Се самоуби Гоце Тунтар, член на „Достоинство“!


Денес, рано наутро, животот си го одзеде Гоце Велковски – Тунтар од Куманово, член на “Достоинство“ од самото формирање, информираше лидерот на „Достоинство“, Стојанче Ангелов.tuntar-goce

-Како професионален војник на АРМ учествуваше во одбраната на Република Македонија во 2001 година. Последната година работеше во агенција за обезбедување во Куманово. Зад себе остави 3 малолетни деца.Почивај во мир, македонски бранителу, напиша Ангелов.

Погребот ќе се одржи утре во 14.00 часот, на градските гробишта во Куманово.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1